browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Wesoła rodzina Żytkiejmira

Autor: | dodano: 6 czerwca 2015

Piknik rodzinny ph. „Wesoła rodzina Żytkiejmira” odbył się 6 czerwca w Żytkiejmach. Jego celem była zarówno zabawa i integracja lokalnego środowiska, jak również zebranie funduszy na własne cele przez poszczególne klasy ze szkół w Dubeninkach i Żytkiejmach. Goście festynu mogli liczyć na szereg różnych zabaw i atrakcji.

Było można poprać na tarze, poćwiczyć maglowanie, zapolować z Jaćwingiem na dzika i jelenia. Było też napełnianie dziurawej studni, zbijanie chochlików, zabawy z czarownicą, przejście podziemną rzeką. Przy stoliku „Głosu Puszcze Rominckiej” można było zapoznać się z gwarą suwalską. Promowany był Plan Odnowy Miejscowości Żytkiejmy, zbierane były elektrośmieci. Na scenie były występy artystyczne dzieci z Żytkiejm i Dubeninek. Swoje umiejętności taneczne i kręcenia pojami zaprezentowały też grupy Dominus Ignis i Fireball. Wieczorem każdy mógł upiec kiełbaskę. Podczas festynu poszczególne klasy zapraszały na swoje stoiska, na których można było kupić m.in. różne słodkości domowego wyrobu oraz inną domową żywność. Dochód wszystkich klas z festynu, który zostanie przeznaczony na ich własne potrzebny, wyniósł ponad 3 tysiące złotych. Podczas imprezy przeprowadzone zostały konkursy na najlepsze przebrania za nimfę i za Żytkiejmira, na najciekawsze stoisko, a także konkurs związany z Planem Odnowy Miejscowości Żytkiejmy.

Organizatorem pikniku „Wesoła rodzina Żytkiejmira” było Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”. Jego organizację wsparli: szkoły podstawowe i gimnazjum z terenu gminy Dubeninki, GCK Dubeninki – filia biblioteczna i świetlica w Żytkiejmach, rodzice dzieci szkolnych, OSP Żytkiejmy, Portal GOLDAP.INFO, młodzież z klubu wolontariusza przy GCK w Dubeninkach i filii bibliotecznej w Żytkiejmach, Urząd Gminy Dubeninki, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej”.

Sponsorzy: Masarnia T. Protasiewicz z Ejszeryszek, Ubojnia M. Rudzewicz z Ignatowizny

Organizacja festynu dofinansowana została ze środków Starostwa Powiatowego w Gołdapi w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi – zadanie publiczne „Eko-zabawnie, eko-rodzinnie, eko-edukacyjnie w Żytkiejmach”.

20150608_zytkejmir_0a