browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

8 Święto Sękacza za nami

Autor: | dodano: 16 sierpnia 2017

Ósme Święto Sękacza odbyło się 15 sierpnia 2017r. na placu przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach. Festyn rozpoczął się kilka minut po godzinie 13.00.

Na imprezowiczów czekały stoiska z sękaczami i inną żywnością, rękodziełem. Można było się posilić na bieżąco pieczonymi plackami ziemniaczanymi oraz goframi, serwowana była także grochówka z kuchni polowej. Przez kilka godzin odbywał się pokaz pieczenia sękaczy. Można było uzyskać informacje, jak się wykonuje ciasto do niego, a także samemu go pokręcić nas ogniem. Były występy artystyczne, konkursy.

Podobnie jak w poprzednich latach impreza przyciągnęła rzesze turystów. Przeprowadzono konkurs na najdalszego gościa imprezy z Polski i ze świata. W kategorii krajowej zwyciężył Jakub Koterba z Krościenka, zaś   zagranicznej Joanna Snedden z Ohio (USA).

Na zakończenie 8 Święta Sękacza odbyła zabawa pod gołym niebem, która trwała do północy.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga, dodatkowo wspierane przez OSP w Żytkiejmach, klub Suwałki Drive i  Klub Wolontariusza przy Filii bibliotecznej Żytkiejmach. Patronem medialnym imprezy byli: portal goldap.info i Radio 5.

Impreza była współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gminę Dubeninki, Bank Spółdzielczy w Olecku i Restaurację Kalinka.