browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

10 lat Żytkiejmkiej Strugi

Autor: | dodano: 1 lutego 2018

Pomysł rzucił ks. Czesław Król, wówczas proboszcz parafii w Żytkiejmach. Grupa mieszkańców powiedziała „dlaczego nie spróbować!”. 13 grudnia 2007 roku Sąd Rejonowy w Olsztynie dokonał wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym. W ten sposób powstało nasze Stowarzyszenie „Żytkiejmska Struga”.

W styczniu w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach świętowaliśmy 10-lecie swojego istnienia. Były wspomnienia, miłe słowa od zaproszonych gości, życzenia, upominki. Odbyła się też rewia gwiazd – występ naszych członków wcielających się w gwiazdy światowej muzyki.

Przez lata swojej  działalności zrealizowaliśmy wiele projektów i imprez, przede wszystkim integrujących na różne sposoby lokalną społeczność. Sztandarową naszą imprezą  jest „Święta Sękacza”. 15 sierpnia br. odbędzie się ona już po raz dziewiąty. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy tego dnia na plac przy Ośrodku Zdrowia w Żytkiemach.