browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

IX Święto Sękacza za nami

Autor: | dodano: 16 sierpnia 2018

Za nami dziewiąta już edycja Święta Sękacza – imprezy organizowanej corocznie 15 sierpnia od 2010 roku  przez Stowarzyszenie Żytkiejmska Struga.  Odbyła się na polanie przy ośrodku zdrowia w Żytkiejmach.

Na uczestników czekały stoiska z sękaczami i inną żywnością, rękodziełem. Można było się posilić na bieżąco pieczonymi plackami ziemniaczanymi, goframi, serwowana była grochówka z kuchni polowej, był grill. W trakcie trwania imprezy „na żywo” upieczonych zostało kilka sękaczy. Podczas pokazów można było uzyskać informacje, jak się wykonuje ciasto do niego, a także samemu go pokręcić nas ogniem. Były występy artystyczne, ciekawe konkursy. jedną atrakcji była też wiejska chata, urządzona w dawnym stylu. Wieczorem odbyła się zabawa pod gołym niebem. Trwała do północy, doskonale bawili się i mali, i średni, i duzi. Kolejny sękaczowy festyn już za rok, tradycyjnie 15 sierpnia.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z imprezy.