browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

TU BYLIŚMY

Dożynki wojewódzkie w Olsztynku

Dożynki wojewódzkie odbyły się w niedzielę w Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku. Na gości czekało prawie różnych 200 stoisk m.in. z rękodziełem, żywnością, ale też z chińskimi zabawkami i gadżetami.

kategoria: TU BYLIŚMY

Wyjazd integracyjny po Pojezierzu Augustowsko-Suwalskim

Oj było wesoło podczas wyjazdu integracyjnego, jaki mieliśmy 14 lipca 🙂 Byliśmy m.in. w Sejnach, gdzie zwiedziliśmy tamtejszą bazylikę, w Augustowie, gdzie popływaliśmy statkiem, do tego przejechaliśmy się Wigierska Kolejką Wąskotorową. Było fajnie! Teraz czas wracać do przygotowań do 10. Święta Sękacza…

kategoria: TU BYLIŚMY

Żytkiejmy na dożynkach prezydenckich w Spale

W dniach 6 i 17 września 2017r. w Spale odbyły się dożynki prezydenckie. Województwo warmińsko-mazurskie miało swoje stoisko wystawiennicze, na którym prezentowały się dwie wsie tematyczne: Żytkiejmy i Gąski, zachęcając do degustacji swoich produktów regionalnych.

kategoria: TU BYLIŚMY

Kartaczewo 2015 w Gołdapi

Członkowie stowarzyszenia, tym razem indywidualnie, wzięli udział w Festiwalu Pogranicza Kartaczewo 2015, który odbył się 2 sierpnia w Gołdapi. Startowali w konkursie „Mistrz kartaczy – kartacze domowe”. Drugie miejsce zajęła Anna Rydzewska, trzecie Tadeusz Rydzewski. Oboje otrzymali nagrody finansowe.

kategoria: TU BYLIŚMY

Żytkiejmy w Stulichach

Członkowie stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” wzięli udział w festynie – Czempionacie Koni Zimnokrwistych w Stulichach (gm. Węgorzewo), który odbył się 12 lipca.

kategoria: TU BYLIŚMY