browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

TU BYLIŚMY

Żytkiejmy na dożynkach prezydenckich w Spale

W dniach 6 i 17 września 2017r. w Spale odbyły się dożynki prezydenckie. Województwo warmińsko-mazurskie miało swoje stoisko wystawiennicze, na którym prezentowały się dwie wsie tematyczne: Żytkiejmy i Gąski, zachęcając do degustacji swoich produktów regionalnych.

kategoria: TU BYLIŚMY

Kartaczewo 2015 w Gołdapi

Członkowie stowarzyszenia, tym razem indywidualnie, wzięli udział w Festiwalu Pogranicza Kartaczewo 2015, który odbył się 2 sierpnia w Gołdapi. Startowali w konkursie „Mistrz kartaczy – kartacze domowe”. Drugie miejsce zajęła Anna Rydzewska, trzecie Tadeusz Rydzewski. Oboje otrzymali nagrody finansowe.

kategoria: TU BYLIŚMY

Żytkiejmy w Stulichach

Członkowie stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” wzięli udział w festynie – Czempionacie Koni Zimnokrwistych w Stulichach (gm. Węgorzewo), który odbył się 12 lipca.

kategoria: TU BYLIŚMY

400 lat Dubeninek

„Żytkiejmska Struga” wzięła udział w festynie przygotowanym z okazji 400 urodzin wsi Dubeninki. Odbył się on 11 lipca przy szkole w tej miejscowości.

kategoria: TU BYLIŚMY

Dzień Kobiet w świetlicy w Żytkiejmach

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet odbyło się 7 marca w świetlicy wiejskiej w Żytkiejmach. Uczestniczyło w nim łącznie prawie 40 osób w różnym wieku, zarówno pań, jak i panów. Na wszystkich czekała kawa, herbata i słodki poczęstunek. Spotkanie rozpoczęło się występem chóru „Zza lasu”, który zaśpiewał wiązankę biesiadnych piosenek.

kategoria: TU BYLIŚMY